دفتر امور روستایی و شوراها
جستجو
طرح روستای بدون بیکار در سه روستای استان سمنان اجرا شد 1398/12/06
طرح روستای بدون بیکار در سه روستای استان سمنان اجرا شد
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: طرح روستای بدون بیکار در سه روستای استان محقق شد که نقشی مهم در کاهش مهاجرت داشته است.

مهدی صمیمیان ابراز داشت: تا پایان برنامه 1400 در پنج روستای دیگر استان سمنان طرح روستای بدون بیکار محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: روستای جودانه، محمدآباد در میامی و روستای دهملا در شاهرود جزو سه روستای بدون بیکار استان سمنان است.

وی بیان کرد: روستای دهملا دارای یک هزار و 90 نفر جمعیت است که از این تعداد 870 نفر جمعیت بالای 10 سال و شاغل هستند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان اظهار داشت: از مجموع 870 نفر نیروی کار در این روستا، 165 نفر در بخش کشاورزی مانند زراعت و دامداری به صورت سنتی  و نیمه صنعتی، 500 نفر در صنعت و 200 نفر در بخش خدمات  و پنج نفر در بخش‌های دیگر مشغول به فعالیت هستند.

صمیمیان تصریح کرد: روستای محمد آباد میامی یکهزار و 397 نفر جمعیت دارد که از این تعداد در حدود 870 نفر جمعیت بالای 10 سال و شاغل هستند.

وی اضافه کرد: 130 کارگاه تولید پوشاک در روستای محمد آباد میامی فعال است که نقشی مهم در اشتغالزایی جوانان این روستا ایفا می‌کند.

وی یادآور شد: 500 نفر از جمعیت روستای محمدآباد میامی در بخش صنعت، 200 نفر در بخش خدمات، 165 نفر در زمینه زراعت و دامداری و باقیمانده در بخش‌های دیگر مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان بیان کرد: روستای جودانه میامی از دیگر روستاهای بدون بیکاری استان است که 970 نفر جمعیت دارد و نیروی کار این روستا در زمینه‌های مختلف مانند کشاورزی، دامداری و خیاطی مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: در روستای جودانه میامی بیش از چهار هزار و 500 راس دام وجود دارد که از این تعداد سه‌هزار راس مولد است و در قالب دامداری سنتی، نیمه صنعتی و صنعتی برای اهالی  روستا اشتغالزایی شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: اشتغالزایی در روستاها نقشی مهم در نگهداشت جمعیت روستایی و بازگرداندن جمعیت به روستاها دارد که تحقق این راهبرد در دستور کار قرار دارد.

بر اساس سرشماری نفوس ومسکن سال 1395 کشور ، از کل جمعیت بیش از 702 هزار نفری استان سمنان 45 هزار و 816 خانوار روستایی با جمعیت 141 هزار و 858  نفر در 549 روستا و آبادی استان  زندگی می کنند و 90 درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش شوراهای اسلامی روستایی و 88 درصد تحت پوشش دهیاری‌ها قراردارند.

در استان سمنان شهرستان‌های میامی  با 88.21 درصد و سمنان با 5.8  درصد به ترتیب بیشترین و کمترین ضریب روستانشینی را دارند.

استان سمنان دارای 308 روستای برخوردار از شورای اسلامی است و 257 روستای استان هم دهیاری دارد
تعداد بازدید: 33
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني : سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان - دفترامور روستايي و شوراها -  تلفن: 2129260

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal