دفتر امور روستایی و شوراها
جستجو
134 طرح روستایی و عشایری استان سمنان افتتاح شد 1398/07/16
134 طرح روستایی و عشایری استان سمنان افتتاح شد

مهدی صمیمیان اظهار داشت: این طرح‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی مانند آب و فاضلاب روستایی، شرکت توزیع نیروی برق، بنیاد مسکن، دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.
وی ادامه داد: کلنگ زنی مدرسه‌ای در یکی از روستای سطوه به عنوان یکی از روستاهای کمتر توسعه یافته استان از شهرستان شاهرود توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و مشارکت خیر مدرسه ساز به میزان پنج میلیارد ریال از دیگر برنامه‌های روز روستا در استان سمنان است.
صمیمیان تصریح کرد: برگزاری بیش از هشت دوره آموزشی در زمینه‌های مختلف مانند کمک‌های اولیه، مخاطرات طبیعی، بسته‌بندی محصولات کشاورزی، آشنایی با کارآفرینی، تولید محصول سالم، آشنایی با حسابداری، ساخت جعبه های تزئینی و کسب و کار از دیگر برنامه‌های روز ملی روستا در استان سمنان است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان یادآور شد: دوره‌های آموزشی به صورت عمومی برای اهالی هشت روستای استان سمنان در حال برگزاری است.
صمیمیان با بیان اینکه در کنار آموزش و اجرای طرح‌های عمرانی و اقتصادی، موضوع ورزش در روستاها مورد توجه قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر 113 خانه ورزش روستایی در روستاهای استان احداث شده است.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: هم اکنون سرانه فضای رو باز ورزشی در روستاهای استان از 98 صدم مترمربع به به 1.01 متر مربع و سرانه فضای ورزشی سرپوشیده از 22 صدم متر مربع به 27 صدم متر مربع افزایش یافته است.
بر اساس سرشماری نفوس ومسکن سال 1395 کشور ، از کل جمعیت بیش از 700 هزار نفری استان سمنان تعداد 45 هزار و 816 خانوار روستایی با جمعیت 141 هزار و 858 نفر در 549 روستا و آبادی استان زندگی می کنند و90 درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش شوراهای اسلامی روستایی و 88 درصد تحت پوشش دهیاری‌ها قراردارند.
در استان سمنان شهرستان‌های میامی با 88.21 درصد و سمنان با 5.8 درصد روستانشینی بیشترین و کمترین ضریب روستانشینی را دارند.

15 مهر روز ملی روستا و عشایر نامگذاری شده است.

تعداد بازدید: 14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني : سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان - دفترامور روستايي و شوراها -  تلفن: 2129260

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal