دفتر امور روستایی و شوراها
جستجو
350 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی برای رفع چالش کم آبی در بخش روستایی استان در ماه های آینده تخصیص می یابد. 1398/05/02
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان :
350 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی برای رفع چالش کم آبی در بخش روستایی استان در ماه های آینده تخصیص می یابد.

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: 350 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی برای رفع چالش کم آبی در بخش روستایی استان در ماه های آینده تخصیص می یابد.

مهدی صمیمیان عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کم آبی مهمترین چالش بخش روستایی استان است که با پیگیری های علیرضا آشناگر استاندار سمنان و مسئولان مربوط برای رفع این مشکل روستاییان تلاش می شود. وی خاطر نشان کرد: با تخصیص این میزان اعتبار برای نوسازی لوله های خط انتقال و شبکه های آبرسانی در بخش روستایی استان اقدام می شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان ادامه داد: توسعه همه جانبه مناطق روستایی استان با رفع چالش کم آبی حاصل می شود و مسئولان برای رفع این چالش برنامه دارند.

صمیمیان اضافه کرد: پیگیری های مستمر برای جذب اعتبارهای ملی برای رفع مشکلات روستاهای استان در دستور کار است و با برنامه ریزی اصولی می توان برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در این مناطق اقدام کرد.

وی تصریح کرد: کم آبی از علت های اساسی مهاجرت از روستاهای استان سمنان در سال های گذشته بوده که باید با تمام توان برای رفع این معضل تلاش کرد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: ظرفیت های قابل توجه اقتصادی و اشتغال آفرین در بخش روستایی استان وجود دارد که با رفع مشکلات زیرساختی می توان این منابع را شکوفا کرد. سمنان دارای 308 روستای برخوردار از شورای اسلامی است و 257 روستای استان هم دهیاری دارد.

107 هزار و 407 تن جمعیت تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی استان سمنان هستند و از مجموع 400 روستای سمنان بیش از 293 روستا بالای 20 خانوار جمعیت دارد که با استفاده از 133 حلقه چاه، 91 دهن چشمه و 15 رشته قنات تأمین آب می شود.

تعداد بازدید: 14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني : سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان - دفترامور روستايي و شوراها -  تلفن: 2129260

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal